Kiedy już pacjentka zdecydowała się na wykonanie operacji plastycznej powiększenia piersi, czeka ją szereg niezbędnych etapów. Jednym z kluczowych jest konsultacja lekarska. Właśnie podczas niej wybrany osobiście chirurg medycyny estetycznej, wsłuchuje się w oczekiwania pacjentki oraz porównuje je z możliwościami fizycznymi. Czas w gabinecie ma na celu utwierdzenie pacjentki w przekonaniu, że operacja jest całkowicie bezpieczna, a efekt końcowy będzie satysfakcjonujący. Do tej rozmowy należy się odpowiednio przygotować, tak aby rozwiać ewentualne obawy. O czym należałoby pamiętać oraz na co przygotować – wszystko po kolei wyjaśniamy w artykule.
Nie bój się pytać
Przygotowania zaczynają się jeszcze w domu. Najlepiej, aby pacjentka zapoznała się z treścią zgody na zabieg, aby podczas rozmowy z lekarzem omówić martwiące ją kwestie. Wszelkie pytania warto spisać na kartce. W stresie niekiedy mogą one umknąć, a przecież odpowiedzi mogą znacznie uspokoić. Nie należy się bać zadawania pytań. Rolą lekarza na tym etapie jest rozwiać wszelkie wątpliwości, doradzić oraz wesprzeć swoją pacjentkę. Nie ma także trudnych albo głupich pytań. Chodzi w końcu o własne ciało i zdrowie.
Często pacjentki boją spytać się o kompetencje do przeprowadzania operacji plastycznych przez danego chirurga. Jest to poważny błąd. Lekarz z pewnością nie uzna tego za niestosowne pytanie i z chęcią pokaże odpowiednie dokumenty kwalifikujące go do wykonywania zawodu. Operacja powiększenia piersi jest poważnym zabiegiem, a nie jednorazowym zabiegiem u kosmetyczki. Pacjentka musi być w pełni pewna, że zadba o nią wykwalifikowana kadra.
Wywiad w gabinecie lekarskim
Podczas trwania konsultacji pacjenta przedstawia swoje oczekiwania względem rezultatu. Lekarz uważnie wsłuchuje się w każde słowo, a następnie porównuje je z możliwościami fizycznymi. Bowiem nie tylko liczy wygląd, ale zdrowie i kondycja fizyczna. W tym celu po rozmowie z pacjentkom przystępuje do badania. Sprawdza stan piersi oraz plany macierzyńskie. Pod uwagę bierze także parametry budowy ciała (m.in. szerokość klatki piersiowej, stopień otłuszczenia).
Na podstawie przeprowadzonego pogłębionego wywiadu lekarskiego jest w stanie orzec, które implanty będą najlepsze. Ocenie podlegają wielkość, kształt implantów oraz płaszczyzna, gdzie zostaną umieszczone. To znów zależne jest od zakładanego efektu – znacznie podkreślającego krągłości lub mającego wyglądać naturalnie.
Na tym etapie pacjentka konsultuje się z lekarzem, ponownie może zadać pytania, które pojawiły się podczas konsultacji. Jeżeli jest całkowicie pewna swojej decyzji, następuje kolejny krok, czyli mierzenie implantów.
Dobór implantów
Po wykonaniu wszelkich badań i pomiarów pacjentka po raz pierwszy może zobaczyć, jak będzie wyglądały z nowym biustem. W tym celu używa się dwóch metod – cyfrowego obrazu lub przymiarki. Chirurg przy pomocy specjalnego programu komputerowego może wykonać wizualizację. Drugi sposób, bardziej tradycyjny, polega na przyłożeniu implantów. Wykonane zdjęcie w naturalny sposób pokazuje zakładany wygląd po operacji.
Również na tym etapie lekarze są otwarci na pytania oraz sugestie. Jeżeli pacjentka czuje, że chciałaby, aby piersi były w jeszcze innym rozmiarze, powinna skonsultować to z chirurgiem. Doradzi on czy jest to możliwe, a także wszystko cierpliwie wytłumaczy. Wskazówki oraz uwagi powinny być uważnie wysłuchane, tak aby wyjść z gabinetu w pełni usatysfakcjonowaną. Panie powinny także pamiętać, aby nie spieszyć się z decyzją. Po zakończeniu konsultacji mogą wrócić do domu i na spokojnie się zastanowić. Jedynie stuprocentowa pewność powinna przemawiać za decyzją o powiększeniu piersi.
Wyślij zapytanie
Zarejestruj się
Wizyty, zabiegi szpitalne
Centrum Chirurgii Bariatrycznej
Centrum Chirurgii Plastycznej
Centrum Chirurgii Kręgosłupa
Centrum Stomatologii
OMEGA Diagnostyka Obrazowa
Godziny Otwarcia
Centrum Stomatologii KCM Jelenia Góra
KCM Clinic Wrocław
Chat KCM Clinic
Lokalizacje
KCM Clinic Jelenia Góra
KCM Clinic Wrocław
Parking